Ciekawe nowinki techniczne pozwalające zdobycie konkretnych informacji

Są sytuacje, gdzie trzeba dyskretnie załatwić pewne sprawy. Mowa tu o sprawach związanych z niepewnym pracodawcą lub z sytuacją, gdzie zależy nam na zarejestrowaniu spotkania bez wiedzy drugiej osoby. Jak to w życiu bywa czasami musimy sprostać przeróżnym problemom. Z pomocą przybywa nam technika.

Długopis z kamerą z funkcją interkomu albo z funkcją aparatu to oferta dla tych wszystkich, którzy chcą dyskretnie nagrać rozmowę. Taki gadżet zawiera kartę pamięci, która umieszcza w sobie wręcz osiem godzin nagrywania. Kartę należy podłączyć do czytnika kart czy do komputera. Wyświetli się nam nowy nośnik i bez kłopotu możemy obejrzeć lub przerzucić nagranie na swój PC. Umieszczony aparat fotograficzny w takim pisaku wykonuje fotografie w wielkości 1600 x 1200, co tworzy niezłą jakość fotografii. Większość producentów w zestawie dołącza kabel USB i tworzy to wygodną możliwość ładowania. Sama konstrukcja urządzenia jest idealną imitacją zwyczajnego cienkopisu. Niekiedy długopis jest bardzo gustowny lub odwrotnie – bardzo banalny. Bez kłopotu można nim pisać, bo wszak ma być dobrym kamuflażem. Zobacz też

Innym narzędziem pomocnym w dyskretnych sytuacjach jest kamera kamera na podczerwień szpiegowska. Na rynku jest sporo takich gadżetów ukrytych w przedmiotach rodzaju guzik w koszuli. Taki trik w koszulce, spod jakiej wystaje obiektyw aparatu zamocowany jest w guziku. Fonia i wizja jest odpowiednio nagrywany w optymalnej jakości. Wystarczy dyskretnie uruchomić urządzenie, żeby zacząć filmowanie. Brak tu diod czy lampek, a start czy koniec działania kamery informują drgania odczuwalne tylko przez osobę zaopatrzoną w urządzenie. Polecamy . Do zestawu załączona jest zwyczajowo karta pamięci, daje to swobodne zrzucenie nagrania na komputer.

Całość jest wysoce komfortowa i niewidoczna przez inne osoby. Jej nieduże wymiary umożliwiają całkowitą dyskrecję w przeróżnych warunkach. Jeżeli mówimy o kamerze szpiegowskiej należy nadmienić o podsłuchach, które sprawdzają się w wielu warunkach. Podsłuchy przydadzą się wszędzie tam, gdzie czas nagrywania jest dosyć długi. Ciekawą propozycją jest optyczna myszka komputerowa, która posiada funkcję karty GSM i jest przygotowana do użycia zaraz po podłączeniu do laptopa. Zasada działania jest prosta a jednocześnie półoficjalna.
Autor