Drony zdobywają świat i serca wszystkich sympatyków nowoczesnych technologii.

światem mediów i nowatorskich technologii zawładnęła jedna rzecz|Od kilkunastu miesięcy światem mediów i technologii technologii niepodzielnie włada jedno słowo.

Mamy tu oczywiście na myśli drony, czyli o bezzałogowych aparatach latających, które mogą być używane do celów militarnych albo cywilnych. Dzisiaj drony są jednym z najpopularniejszych gadżetów technologicznych i doskonałym pomysłem na trafiony prezent dla młodszych i starszych sympatyków techniki i wynalazków.
W sklepach dostępnych jest kilkanaście modeli dronów przeznaczonych do użytku cywilnego, warto więc przed zakupem zapoznać się z ich plusami i minusami. Jednym z chętnie kupowanych modeli jest z pewnością dron (https://rcmplanet.eu/Drony-c10) Inspire 1 (na tej stronie bez problemu uzyskasz podpowiedź). Jego popularność niejest kwestią przypadku. Urządzenie to wyposażone zostało w doskonałą kamerę, która pozwala na wykonywanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Do innych plusów tego bezzagłogowca zalicza się m.in. GPS, automatyczne startowanie i lądowanie, funkcja stabilizacji lotu, podwozie chowające się po starcie oraz opcja obracania kamery o 360 stopni. Pomimo wysokiej ceny dron (sklep z dronami dji spark combo) ten znalazł wielu zadowolonych użytkowników i całą masę fanów.
konsole
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Innym modelem, który zaskarbił sobie przychylność ludzi na całym świecie jest dron GoPro Karma (dronlandia.pl/dron-gopro-karma). Jest to pierwszy bezzałogowiec tego amerykańskiego producenta, który już od wielu lat towarzyszy miłośnikom sportów ekstremalnych w nagrywaniu ich zmagań. Zestaw GoPro Karma składa się z drona Karma, kamery GoPro, kontrolera z ekranem LCD, gimbala i poręcznego etui. Ogromną zaletą produktu marki GoPro jest bezsprzecznie jego mobilność.

GoPro od lat tworzy produkty dla osób lubujących się w sportach ekstremalnych i wyjazdach w najdziksze miejsca świata. Nic więc dziwnego, że projektując swoje artykuły, kładzie nacisk na łatwość transportu i funkcjonalność.