Jaką rolę odgrywa internet w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów towarzyskich.

Upowszechnienie internetu ogromnie zmieniło sposób poznawania nowych osób. Wcześniej, zanim każdy miał dostęp do komputera, chcąc kogoś nowego poznać należało opuścić dom i pojawić się między ludźmi. Jednak możliwości, jakie dał w ostatnich latach internet mocno zmieniły, a tak naprawdę można stwierdzić, że poszerzyły możliwości kontaktów. Największym plusem internetu jest to, że nie ma znaczenia, w jakim miejscu będzie się siedzieć przed ekranem komputera.

randka

Autor: Philip Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Nie będą należeć do rzadkości nawiązywanie kontaktów między ludźmi z wielu różnych krajów, którzy zapewne nigdy się nie spotkają osobiście, lecz zostają świetnymi przyjaciółmi. Oczywiście jeżeli będzie się korzystać z tego rozsądnie, i poza siedzeniem przed monitorem ktoś będzie miał jeszcze znajomych i przyjaciół, z jakimi się często widzi, to tak naprawdę cieszyć się tylko trzeba, że jest tyle możliwości. Gorzej, jeżeli kontakty w wirtualnym świecie stają się jedynymi, jakie ktoś utrzymuje, w takim przypadku należy znaleźć powody takiego postępowania i w jakiś sposób pomóc takiej osobie.

Obecnie internauci dostali sporo różnych możliwości, jeśli będą chcieli nawiązywać nowe znajomości albo komunikować się z dotychczasowymi znajomymi. Do wyboru będą więc najróżniejsze czaty, do których przyłączyć się można w dowolnym momencie i prowadzić rozmowy w czasie rzeczywistym z pozostałymi uczestnikami. Przeważnie czaty są w formie tekstowej, czyli na monitorze ukazuje się okno, w jakim widać całą korespondencję, lecz nie widać osoby, z którą się prowadzi rozmowę.

para

Autor: David van der Mark
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym sposobem na poznawanie nowych osób są przeróżne randkowe serwisy.

Podoba Ci ten tekst? To ekstra, sprawdź stronę organizacja imprez leszno pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Wymagają one rejestracji i podania jakiś wiadomości o sobie, przez co prościej powinno być odszukać kogoś o podobnych zainteresowaniach i preferencjach. Dla chętnych są jeszcze portale ogłoszeniowe, z propozycjami takimi jak pani pozna pana, w których osoby szukające kogoś na niezobowiązujące spotkanie, albo poważniejszą znajomość publikują swoje oferty, dołączają kontakt i oczekują na chętną osobę do nawiązania znajomości.