Ciekawy gadżet dla każdego konesera zdjęć

1 cze
Gdy uwielbiamy robić zdjęcia lub filmować, to na pewno wiemy sporo o tym, jakiego typu nowinki mamy w tej branży. Wiadomo nie wszystkie będą nam pasować, ale na sto procent z mnóstwa korzystamy.

Wielu ludzi, którzy zajmują się wspominianą fotografią oraz filmowaniem dobrze wiedzą jak genialnym gadżetem okazują się drony. Zakup dronu nie jest jakimś wyzwaniem, bo możemy go znaleźć w sklepach za parę stów. Istotniejsze jest jednak to, co później z nim zrobimy.

Sprawdź, jakiego rodzaju informacje znajdziesz pod tym odsyłaczem. Na pewno będą bardzo wciągające i godne zainteresowania, co sprawi, że niejednokrotnie będziesz tu wracać.

A chodzi o to, że wiele osób, które kupują drona parę razy go użyją i później leży on zakurzony na szafie. A żeby zrobić ciekawy film dronem musimy się trochę postarać. Trzeba zrobić kilkanaście próbnych ujęć, które mogą pomóc nam pojąć jak posługiwać się takim sprzętem. A jeżeli zrobimy całkiem fajnie kilkanaście filmów i dużo zdjęć, będziemy mogli wziąć dron na jedną z imprez rodzinnych i dodatkowo nakręcić z niej fajny filmik. A potem, kiedy jesteśmy profesjonalistami można wziąć dron(zobacz cyfrowy model terenu z drona) na jakąś imprezę, za którą nam płacą. Bo dron jest rzeczywiście genialną opcją, tylko trzeba nauczyć się jego obsługi. I chociaż nie jest ona naprawdę bardzo skomplikowana, to, gdy chcemy by zdjęcia okazały się rzeczywiście bardzo dobrej jakości, tak samo jak filmiki, to musimy odrobinę poćwiczyć. Tak, więc warto na początek kupić drona, który nie jest bardzo drogi, a postawić na jakiś tańszy model i sprawdzić czy to 100% będzie sprzęt, na którym mamy ochotę pracować, czy może ten niedrogi model będzie dla nas akuratny.

Quadrocopter przed startem

Autor: Christopher Michel
Źródło: http://www.flickr.com
Drony
Jeżeli chcielibyśmy posiadać piękny film na przykład z imprezy ślubnej, to chcemy żeby kamerzysta, którego wybieramy używał również dronu. Dziś drony foto-video są zazwyczaj zainteresowane przyszłe pary młode. Dobrze, więc dopytać kamerzysty lub fotografa czy w swej ofercie ma robienie filmu z drona, lub przynajmniej zdjęcia z lotu ptaka. Nie każdy taką możliwość ma w ofercie. A Ci, którzy posiadają w ofercie dodatkowe filmowanie z lotu ptaka przy pomocy drona są oczywiście drożsi, ale czego się nie robi, by mieć faktycznie cudowną pamiątkę.