Czym są drony i czy powinniśmy z nich korzystać? Jaki mamy z nich pożytek, o jakich kwestiach w tym sensie powinniśmy pamiętać?

12 paź
Jak możemy uwiecznić faktycznie ekstremalne chwile, żeby podzielić się z nimi z resztą świata? Czy jest to w sumie do zrobienia? Jak ponadto przedstawić dokładnie i efektownie przyjaciołom, to co widzieliśmy? Jak właściwie zaprezentować, iż ekstremalne sporty to prawdziwa frajda i adrenalina? Całe szczęście istnieje na to metoda – wykorzystanie dronów. Jak najbardziej dron jest odpowiedzią dla ludzi którzy są ciekawi świata, a już w szczególności tych, jacy w prawdziwie ekstremalne miejsca są w stanie się udać tylko dzięki uprzejmości innych.

dron w locie

Autor: Adam Meek
Źródło: http://www.flickr.com

Mówimy więc oczywiście o przestworzach, lokalizacjach na wysokości czy malowniczych krajobrazach. Są także miejsca historyczne oraz przyrodnicze, na których zwiedzanie nie mamy czasu lub obawiamy się sprostać ryzyku, które czeka tam na nas. Dotarcie do tego typu miejsc możliwe jest więc czasami tylko dzięki dronom, jak Phantom 3, czyli urządzeniom zdalnie sterowanym – zobacz drony camonboard, jakie posiadają czujniki i kamery. Dron – gohero.pl – ma bardzo dużo zastosowań, więc powoli staje się marzeniem coraz większej ilości ludzi. Z początku może się wydawać, że jest to normalna zabawka, kolorystyczny, błyszczący zespół mechanizmów, jaki może przypominać mały helikopter.uwagi na nasz temat e-procurementTo bez wątpienia błąd, gdyż nowoczesne drony nie są tylko gadżetami dla pasjonatów nowinek technologicznych, mają więc zastosowanie do szaleństw na świeżym powietrzu, lecz także są to urządzenia wykorzystywane do bardzo ważnych zadań. Drony mogą służyć do badania terenu dla celów wojskowych, są stosowane do pomiaru trudnodostępnych miejsc, zaś uzyskiwane dzięki takiej ich pracy wyniki są bardzo istotne w badaniach naukowych. Drony spełniają również rolę przekaźników dostarczając, na przykład internet w miejscach, w jakich inaczej nie da się go podłączyć.

drony

Autor: Raghavendra Bhat
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością jednocześnie drony fotografują piękne miejsca w świecie. Dron to także bezzałogowy statek powietrzny, świetne urządzenie z kontrolerem lotu, które steruje się z ręki. Samemu więc możemy obrać kierunek, wysokość oraz czas nagrania. Samodzielnie także jesteśmy w stanie zadecydować co nagrać, w jakie miejsce lecieć i co przekazać. Obecnie drony są urządzeniami bezprzewodowymi, np. 3DR SOLO, dla jakich ani wysokość, ani najbardziej ciężkie miejsce nie jest problemem.