Parę pomysłowych propozycji na reklamowanie się w internecie.

18 paź
Właściwe działania mogą mieć wpływ na przyspieszenie zauważalność marki i na zwiększenie sprzedaży reklamowanych produktów. Reklama to konieczna część naszego życia. Dziś już nie da się bez niej żyć – nawet pomimo ogromnych chęci. W prasie, radiu, telewizji, poza domem, na billboardach zlokalizowanych na ulicy lub za miastem – reklamy atakują nas z każdej strony a co istotne pomimo bierności społeczeństwa ich przekaz podprogowy i tak spisuje się na tyle efektownie, że ludzie właściwie kojarzą reklamowane firmy lub towary.

laptop

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Reklamy bannerowe – banner to od dawna istniejąca i obecnie najpopularniejsza forma reklamy w Internecie, choć jej efektywność – liczona za pomocą liczby kliknięć – nie jest już tak spora jak kiedyś. Strona internetowa, witryna internetowa, strona WWW – to głównie najbardziej znana forma reklamy właściwej marki. To przede wszystkim strona internetowa – bez względu na tematykę i grupę czytelników – jest promocją samą w sobie, dlatego, że stanowi fundamentalne źródło informacji na interesujący temat. Inna kwestia to jej chodliwość. Trudno zaprzeczyć, że to właśnie odwiedzanie witryn w sieci jest jednym z głównych celów użytkowników i na dobrą sprawę nielekko byłoby mówić o istnieniu Internetu bez funkcjonowania stron WWW. Więcej danych: przyspieszenie.

Profesjonalnie prowadzona witryna nie tylko zainteresuje użytkowników, lecz także motywuje ich do regularnego odwiedzania – jeśli ma sporą ilość wartościowych treści. Niezbędna jest w tym przypadku unikalność treści, która jest robiona przede wszystkim na jej potrzeby. W dobie dużej popularności serwisów społecznościowych, strony powinny umożliwiać odwiedzającym komunikację z innymi osobami – w tym celu należy utworzyć firmowego bloga, forum lub grupę dyskusyjną. Strona to także miejsce, gdzie mogą ukazywać się inne rodzaje reklam, zbliżone do tych, które znamy z telewizji czy też billboardów znajdujących się na ścianach budynków czy słupach przy drodze. Czytaj to: rodzaje reklam.

Praca przy laptopie

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com

Kampania społeczna to zbiór różnych działań zaprojektowanych w ustalonym czasie, przeznaczonych do konkretnej grupy docelowej, której zadaniem jest doprowadzenie do zwiększenia, zmiany myślenia, zachowania wobec konkretnego problemu społecznego bądź doprowadzenie do rozwiązywania problemu społecznego blokującego osiąganie dobra wspólnego. Interesujące wpisy: kampanie społeczne.