Największe atrakcje w Pieninach, co trzeba mieć na uwadze rezerwując nocleg w tym regionie.

2 sty
Jednym z najchętniej odwiedzanych regionów Polski są Pieniny. Szacuje się, że jeśli chodzi o ilość turystów zajmują one drugie miejsce, zaraz po najpopularniejszych Tatrach. Pieniny mogą naprawdę sporo zaoferować, szczególnie jeśli chodzi o aktywny wypoczynek na łonie natury, a dobre połączenia kolejowe oraz drogowe i rozbudowana baza noclegowa sprawiają, że wczasowicze bardzo chętnie przybywają do tego miejsca.

szczawnica
Pieniny to świetne miejsce przede wszystkim na wędrówki po górach. Wytyczono w nich sporo szlaków przeznaczonych zarówno dla bardziej wprawnych piechurów, jak i niedzielnych amatorów pragnących poznać chociaż trochę piękno tych uroczych gór. Pienińskie lasy są bogate pod względem roślin i zwierząt, spotkać w nich nawet można żmije, wilki i niedźwiedzie. Coraz bardziej popularna staje się w Pieninach także turystyka rowerowa, powstają kolejne ścieżki przeznaczone dla amatorów jeżdżenia na dwóch kółkach. Dzięki temu oraz walorom przyrodniczym zainteresowanie tym rejonem cały czas rośnie.

Tak ogromne zainteresowanie rejonem Pienin ze strony turystów spowodowało, że noclegowa baza w tej okolicy jest świetnie rozwinięta. Pieniny noclegi mają ofertę dla wszystkich turystów, czy jest to szkolna wycieczka, rodzina z małym dziećmi czy potrzebujący trochę więcej wygody biznesmen. W mniejszych i większych pienińskich miejscowościach można znaleźć przede wszystkim różnego rodzaju ośrodki wczasowe i domki, dużo jest również kwater prywatnych zlokalizowanych zwyczajnie w domach mieszkańców.

Kiedy przeczytasz już niniejszy wpis, to dodatkowo zobacz też co zawiera solidna strona, gdyż prezentuje ona podobnie zajmujące kwestie.

nocleg

Autor: Matthias Mueller
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz większa jest sieć ekskluzywnych hoteli i pensjonatów, które kierują swoją propozycję dla gości wymagających wyższego standardu. Ze względu na ogromną popularność wśród gości pamiętać należy o tym, aby noclegi szczawnica w niektórych porach roku rezerwować odpowiednio wcześnie, bo mogą być problemy z wolnymi miejscami. Na pewno będzie tak w okresie ferii zimowych i sylwestra, lecz w długie weekendy i w czasie wakacji też sporo noclegów może być pozajmowane (sprawdź tutaj: noclegi Szczawnica).