Do jakich zadań służy Ubuntu? Na jakiej zasadzie funkcjonuje? Czy powinniśmy z niego korzystać?

12 sty
Ubuntu to bardzo interesujący oraz popularny serwer. Słowo ubuntu pochodzi z języków plemion Zulu i Xhosa, jakie mieszkają w południowej Afryce. Ubuntu znaczy “człowieczeństwo wobec innych” i to określenie jest dobrane idealnie, ponieważ najważniejszym celem dystrybucji jest zagwarantowanie użytkownikom domowym całkowitego, otwartego systemu, jakie będzie prosty w obsłudze i jednocześnie stabilny, niezawodny oraz nowoczesny.

Wydanie pierwsze Ubuntu miało miejsce dwudziestego października 2004 jako tymczasowa odmiana dystrybucji. Początkowy i najbardziej istotny cel to utworzenie własnego, 6-miesięcznego cyklu wydawniczego. Projekt stopniowo się rozwijał. Następne wersje Ubuntu ukazały, iż pierwszy sukces nie był przypadkowy – poznaj ofertę Tiktalik. Korzystanie z ubuntu jest naprawdę łatwe, więc ustawienia domyślne i wykrywanie sprzętu zachodzi bez konieczności przeprowadzania działań ze strony użytkownika.

komputer

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jest dość mocno łatwa administracja, zyskana jest przy pomocy graficznych konfiguratorów, co bez wątpienia zwiększa intuicyjność w obszarze korzystania z tego programu. To prawdopodobnie najpopularniejsza na świecie dystrybucja systemu GNU/Linux, to również trzeci pod względem liczby użytkowników system operacyjny. Liczebność użytkowników systemu jest z pewnością większa niż podawane jeszcze parę lat temu 8 milionów. Najważniejsze informacje o systemie publikowane są na portalach internetowych na świecie – sprawdź parametry techniczne serwerów. Najnowsze wersje dystrybucji Ubuntu publikuje się co pół roku. Każda z wersji na swój numer i nazwę kodową. Taki numer wersji określa datę się jej ukazania. Nazwy wydań złożone są z epitetu, który definiuje nazwę zwierzęcia. Oba słowa rozpoczynają się od identycznej litery, każde następne wydanie otrzymuje następną literę alfabetu. Jeśli chodzi o serwery, to Ubuntu oferuje w rzeczy samej interesujący produkt.

Interesuje Cię zamieszczony w tym miejscu materiał? Kliknij zatem oprócz tego tutaj i sprawdź więcej info głośniki profesjonalne wrocław na omawiany problem!

Takim czymś jest darmowa dystrybucja GNU/Linux, która bazuje na Debianie. Przeznaczona jest właśnie do zastosowań serwerowych, nazywa się Ubuntu server edition. Po instalacji jesteśmy w stanie skorzystać z pakietów serwera email, www, baz danych i pozostałych. Instalacja zachodzi w trybie tekstowym, to projekt tworzony obok Ubuntu, od którego różni się konfiguracją a także pakietami zainstalowanymi po instalacji.