Ile zarabiają w Polsce tacy fachowcy jak programiści?

13 sty
ProgRAMiści w Polsce mogą zarabiać naprawdę dużo. Ich średnia wypłata wynosi czasami 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika z przygotowanego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest naturalnie dużo zmiennych, od których zależna jest ostateczna wielkość pensji. Przykładowo programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, natomiast ten, który posiada swoją działalność na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakiego rodzaju technologie są aktualnie w najwyższym stopniu korzystne finansowo – najbardziej opłacalne są Spring (15 tysięcy zł) czy też Angular (12 tys. brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia niezwykle atrakcyjną opcją od wielu lat jest język Java (obecnie średnio jest to 11000 zł brutto w wypadku umowy o pracę oraz nieco więcej niż 14000 złotych netto w wypadku B2B). Zarobki brutto wedle technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy zł, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 zł, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 i PHP od 6 do ok. 10000 zł.
Programista pobiera inne sumy w przypadku formy współpracy, tzn.

Zaintrygowały Cię wiadomości opracowane w naszym tekście? Na pewno przyda Ci się też dodatkowe czytanie (https://safespace.pl/ochrona-budowy-wroclaw/). Nie zwlekaj zatem i przejdź do nowej strony.

zarabia trochę mniejsze kwoty w wypadku pracy zdalnej oraz jego pensje różnią się od poziomu komplikacji. W obu wypadkach odmienność to kilka tysięcy złotych miesięcznie. Jeżeli chodzi o to, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są bardzo potrzebni w dzisiejszym świecie. Niestety nadal ich ilość jest zbyt mała. Wynika to m.in. z faktu, że obecnie panuje powszechne przekonanie, jako by nauka była ciężka i długotrwała.

To fakt, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na takim etacie, przy czym osoby zainteresowane mogą skorzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są organizowane przez przeróżne portale internetowe. W czasie tego typu bootcampu ukierunkowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.