Które ogrzewanie jest najtańsze?

31 sty
Wybór sposobu, w jaki budynek będzie opalany, to jedna z ważnych decyzji, która będzie mieć niewątpliwy wpływ na koszty użytkowania. Do najbardziej popularnych podejść należy grzanie paliwem stałym, ogrzewanie za pomocą energii elektrycznej i ogrzewanie gazowe.
Jeśli idzie o ogrzewanie elektryczne, tego rodzaju ogrzewanie uznawane bywa za jedno z w największym stopniu komfortowych oraz niezawodnych.

sterownik

Autor: RHEINZINK Polska Sp. z o.o.
Źródło: www.rheinzink.pl
Niepodważalną zaletą będzie tu z pewnością łatwość obsługi: regulacja temperatury jest łatwa, natomiast instalacja nie wymaga notorycznej ingerencji lokatorów. Niestety, bezdyskusyjnym faktem jest także, iż elektryczne ogrzewanie jest dość drogie.

Aby poszerzać wiedzę w tym temacie – kontynuuj poszukiwania (http://www.kolnet.eu/internet-bielsko-biala) kolejnych ciekawych myśli w różnych postach. Wejdź w poniższy link i studiuj do woli.

Pewnym z większych kosztów będzie instalacja paneli do grzania, dość drogi jest też sterownik. Do wyżej wymienionego jednokrotnego wydatku, trzeba dołożyć późniejsze koszty eksploatacji, a te także nie są niskie. Gazowe ogrzewanie jest skomplikowane w montażu, jednakże opłacalne. Jeśli chodzi o wygodę eksploatacji kocioł gazowy jest współmierny do ogrzewania elektrycznego – na pewno nie zajmuje wiele powierzchni, nie zabrudzi pomieszczeń i nie musimy dozorować ilości opału.

Wśród stałych paliw, najpopularniejszy jest na pewno ekogroszek i brykiet. Paliwa te pozwalają na najogromniejsze oszczędności kosztów nagrzewania. Niestety grzanie tego typu jest bardzo problematyczne, jednakże nadal ma wielką popularność.

Największymi wadami nagrzewania paliwem stałem jest na pewno niezbędność ciągłej kontroli wypalania, duża liczba zanieczyszczeń, produkowanie toksycznych spalin jak też konieczność wygospodarowania miejsca na opał. Pośród kotłów na stałe paliwo wyróżnić możemy następujące rodzaje: kocioł komorowy, zasypowy, tak zwany zagazowujący czy też samoczynny.