Jaką rolę odgrywa internet w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów towarzyskich.

31 sty
Upowszechnienie internetu ogromnie zmieniło sposób poznawania nowych osób. Wcześniej, zanim każdy miał dostęp do komputera, chcąc kogoś nowego poznać należało opuścić dom i pojawić się między ludźmi. Jednak możliwości, jakie dał w ostatnich latach internet mocno zmieniły, a tak naprawdę można stwierdzić, że poszerzyły możliwości kontaktów. Największym plusem internetu jest to, że nie ma znaczenia, w jakim miejscu będzie się siedzieć przed ekranem komputera.

randka

Autor: Philip Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Nie będą należeć do rzadkości nawiązywanie kontaktów między ludźmi z wielu różnych krajów, którzy zapewne nigdy się nie spotkają osobiście, lecz zostają świetnymi przyjaciółmi. Oczywiście jeżeli będzie się korzystać z tego rozsądnie, i poza siedzeniem przed monitorem ktoś będzie miał jeszcze znajomych i przyjaciół, z jakimi się często widzi, to tak naprawdę cieszyć się tylko trzeba, że jest tyle możliwości. Gorzej, jeżeli kontakty w wirtualnym świecie stają się jedynymi, jakie ktoś utrzymuje, w takim przypadku należy znaleźć powody takiego postępowania i w jakiś sposób pomóc takiej osobie.

Obecnie internauci dostali sporo różnych możliwości, jeśli będą chcieli nawiązywać nowe znajomości albo komunikować się z dotychczasowymi znajomymi. Do wyboru będą więc najróżniejsze czaty, do których przyłączyć się można w dowolnym momencie i prowadzić rozmowy w czasie rzeczywistym z pozostałymi uczestnikami. Przeważnie czaty są w formie tekstowej, czyli na monitorze ukazuje się okno, w jakim widać całą korespondencję, lecz nie widać osoby, z którą się prowadzi rozmowę.

para

Autor: David van der Mark
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym sposobem na poznawanie nowych osób są przeróżne randkowe serwisy. Wymagają one rejestracji i podania jakiś wiadomości o sobie, przez co prościej powinno być odszukać kogoś o podobnych zainteresowaniach i preferencjach.

Jest teraz niezła witryna (https://talentum.pl/kurs-maturalny-matematyka-online/), która ma przydatne dane na omawiany temat, zatem nie czekaj tylko przeanalizuj ją dokładnie.

Dla chętnych są jeszcze portale ogłoszeniowe, z propozycjami takimi jak pani pozna pana, w których osoby szukające kogoś na niezobowiązujące spotkanie, albo poważniejszą znajomość publikują swoje oferty, dołączają kontakt i oczekują na chętną osobę do nawiązania znajomości.