Telewizor plazmowy, LCD i LED – jaki ma najlepsze parametry?

7 lut
Już czas aby zmienić telewizor na nowszy? Zastanawiasz się czy wybrać telewizor z działu telewizory plazmowe, telewizory led czy telewizory LCD? Poniższe informacje pomogą Ci w wyborze, przybliżając wady i zalety różnego typu telewizorów. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących konkretnych modeli telewizorów polecamy obejrzeć ofertę jaką posiada sklep internetowy rtv.

Przy wyborze telewizora ważna jest wielkość ekranu, szybkość odświeżania i długość eksploatacji.

Niekiedy możemy zasugerować się marką, najbardziej polecane są telewizory panasonic, telewizory samsung, telewizory lg, które oferują od niedawna nowe telewizory 3D, jak również często kupowane są telewizory sony.

Główną wadą telewizorów plazmowych jest tworzenie się lokalnych wypaleń na ekranie. Występuje to przy zbyt długim wyświetlaniu tego samego miejscowego logo stacji telewizyjnej. Producenci plazm aby zapobiec temu stosują powolne, nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie obrazu w telewizorze.W matrycach telewizorów LCD wypalają się najczęściej pojedyncze piksele, podczas gdy w plazmach są to całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.

W telewizorach LED dzięki sposobie działania diod i szerokim spektrum barw obraz jest bardzo ostry. Telewizory te mają niezwykle realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Ważną zaletą telewizorów wyprodukowanych w technologii LED jest wysoka stabilność obrazu. Zużycie energii w danych telewizorach jest znacząco niższe, a trwałość ekranów z podświetleniem LED zdecydowanie jest większa od trwałości jakie mają ekrany LCD.

Wraz ze wzrastającą popularnością kina 3D, nadeszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w zwykłych telewizorach.

Musisz wiedzieć, że następująca strona pomoże Ci w zgromadzeniu ciekawych wiadomości na każdy wątek. Ta strona zapewne Ci się spodoba.

Z pewnością minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory mają je w swojej ofercie firmy Panasonic, Samsung a także LG

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie parametrów nie jest prostym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją dobrego zakupu.

Telewizory marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Wybór wielkości odbiornika zależy od Twoich potrzeb, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy 32-calowy telewizor czy inny zwróć uwagę również na format obrazu. Najpopularniejsze formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo ważna jest również jego rozdzielczość – im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych cech takich jak jasność, kąt widzenia, czas reakcji matrycy i częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Każdorazowy powinien być dobrze przemyślany, aby zakupiony sprzęt dobrze sprawował się przez lata.

Źródło: