Czy ekrany LED jako reklamy produktów gwarantują lepsze docieranie do potencjalnych klientów?

9 lut
Docieranie do jak najszerszego spektrum możliwych odbiorców dzięki wykorzystaniu wyświetlaczy LED stało się powszechnym działaniem kilka lat temu. Reklamy na wyświetlaczach lub ekranach nie gwarantują zwrotu pieniędzy i kolejnych klientów – powodzenie kampanii reklamowej zależy od większej ilości zmiennych.

Celne jest przekonanie właścicieli, że klient XXI wieku to osoba otwarta, oczekująca innowacyjnych standardów, które są zarazem użyteczne i nieprzeszkadzające np. poprzez zbyt skomplikowaną funkcjonalność. Ekran LED jako typ reklamy i przekonania klienta nie jest obecnie nowinką techniczną, aczkolwiek ciągle szczyci się wysokim procentem przekonywania klientów.

ekrany LED

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Stwierdzenie, jakoby reklama (baner świetlny) świetlna którą emituje ekran LED lub też telebim jest widoczna i trafiająca w zmysły, było trafne bardziej kilka lat temu. Znawcy od marketingu, szczególnie strony graficznej, ostrzegają optymistycznych inwestorów, że niedopilnowanie pewnych kwestii później obróci się w inwestycję przepłaconą.

I nie jest to tylko kwestia zainstalowania ekranu, dzięki któremu reklama „zwróci” się przez zamówienia klientów, ale po dłuższym niż zaplanowano czasie. Nie da się też określić efektywności reklam na ekranach, której wartość determinuje kilka zmiennych. Wśród nich najważniejsze są kampanie reklamowe i lokalizacja nośnika (medas-media). Na przykład LED-owy „pasek” o wymiarach 20 centymetrów na dwa metry to koszt dla inwestora rzędu dwóch tysięcy złotych. Za taką kwotę wykonalibyśmy plakat lub tablicę ogłoszeniową o zdecydowanie pokaźniejszych gabarytach, o masie ulotek wręczanych w centrach miast nawet nie mówiąc.

Dioda led niebieska

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Dla upewnienia się w kwestii kupowania ekranu lepiej skorzystać z porad fachowców od marketingu czy tych inwestorów, którzy zdążyli doświadczyć kupna i spłacania się inwestycji z ekranu. Wymiana poglądów i nowinek technicznych to jedna składowa, w przypadku lokowania telebimów na gruntach lub parapetach obcych budynków wymogiem jest posiadanie zgody prawnej lub spisanie zgłoszenia. Pozostają też aspekty czysto finansowe, w przypadku udanej lokalizacji można zastanowić się nad zakupem droższego ekranu, jak ekran led. Istotne by parametry gwarantowały jakość. Migające światła i częste usterki będą odebrane jako antyreklama.