Czas zmienić sprzęt komputerowy na nowy.

24 lut
Wciąż wyższe wymagania sprzętowe stawiane przez producentów oprogramowania i gier oraz zmniejszające się ceny, powodują w użytkownikach szybsze bicie serca. Każdy okres jest dobry na wymianę starego, wysłużonego gadżetu komputerowego na nowy.

Kable do komputera

Autor: srbichara
Źródło: http://www.sxc.hu
Gracz będzie celował w nowe karty graficzne, czy mocniejsze procesory i więcej pamięci RAM. Producent muzyczny, oferujące coraz większe możliwości zaczynają zostawiać w tyle klasyczne komputery stacjonarne (Komputery stacjonarne Lenovo). Oczywiście coś za coś. Zazwyczaj taki zakup wiąże się ze znikomą możliwością zwiększania mocy sprzętu poprzez dodawanie czegoś więcej niż pamięci podręcznej. Wtedy musimy odwiedzić serwis komputerowy, w którym wykonamy większość przeróbek. Ogromnym powodzeniem cieszą się też gadżety, które do naszego sprzętu możemy podłączyć. Dyski zewnętrzne, tablety jak i głośniki w przeróżnych kombinacjach dolby stereo i surround.

Monitory napęczniałe jakby działały na drożdże odpłynęły w siną dal. Nie wyobrażamy sobie już chyba zwalistego urządzenia zajmującego pół naszego miejsca pracy. Technologia ciekłokrystaliczna pozwala na coraz większe przekątne i wyższą rozdzielczość obrazu. Monitor możemy oczywiście podpiąć do standardowego komputera jak i przedłużyć nasz pulpit w laptopie, w celu uciechy z większego obrazu filmów czy grania. Coraz więcej monitorów ma wbudowany tuner telewizyjny, co czyni je miejscem interaktywnej rozrywki.

Podobał Ci się ten artykuł? Więc gorąco zapraszamy do kolejnych naszych postów, które będą o zbliżonej tematyce.

Idąc tym tropem, telewizory LCD (odkryj więcej) mają oczywiście możliwość podłączenia do nich komputerów.

Wspomniane wcześniej opcje rozszerzania pulpitu na drugi monitor są bardzo wygodne. Zanim kupimy laptopa należy jednak sprawdzić jak dana karta graficzna w notebooku pracuje z innym sprzętem. Nierzadko może pojawić się zgrzyt w postaci konfliktu monitora 16:9 w laptopie a standardu 4:3 w dodatkowym sprzęcie. Warto jest wybierać sprawdzone firmy, które współpracują z szanowanymi producentami.