Czy wiesz jakie hity szykują się na konsole?

9 lip
Niebawem sezon ogórkowy będzie już przeszłością. Koniec lata czyli koniec odpoczynku dla producentów gier. Wypada zabrać się do ciężkiej pracy, aby zaspokoić spragnionych graczy. Większość producentów gier będzie chciała zdążyć wydać swoje tytuły jeszcze przed końcem roku, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym okresie zbija się największą forsę. Dlatego gra jest warta świeczki.

xbox i playstation na targach

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie, posiadacze konsoli PS3 nie powinni narzekać na brak tytułów. Zaraz po premierze tej konsoli było rzeczywiście nie wesoło, Xbox 360 pod względem ilości gier, bił PS3 na łeb na szyję. Teraz jednak sytuacja się wyrównała i właściciele konsolki PS3 nie powinni marudzić. Większość wychodzących tytułów to jednak mimo wszytko przeciętniaki, ale megahitów nie brakuje.

Reasumując, trudno mówić o jakiejś innowacyjności, najlepiej sprzedają się sprawdzone pomysły, więc nie ma co się dziwić, że deweloperzy inwestują w serie, a nie oryginalne pomysły. Czasami zrodzi się coś pokroju genialnego Little Big Planet, ale to oczywiście wyjątki, które tylko potwierdzają regułę. W tym biznesie (jak w sumie w każdym) liczy się forsa, więc wielkie korporacje wydają dużą kasę na coś co się sprzeda bez komplikacji. Poniżej 2 super zapowiedzi gier, które księgarnia Kolporter ma obecnie w sprzedaży.

Need for Speed Shift. Kolejna część jednej z najbardziej znanych gier wyścigowych. Czy nowa część okaże się hitem, tak jak to zapewniają jej twórcy? Ciężko jednoznacznie określić, ponieważ z Need for Speed było różnie, raz byliśmy świadkami niemal ideałów, a innym razem niewypałów. Twórcy starali się jak mogli . Dorzucali nowe auta, poprawiali grafę, zwiększali możliwości kustomizacji pojazdów. Mimo to sama rozgrywka już tak nie wciągała jak za starych czasów. Dlatego teraz muszą nas naprawdę zaskoczyć, aby nowy NFS cisnął nas o glebę. A zapowiada się, że tak właśnie będzie

Kolejną znaną grą, która nadchodzi wielkimi krokami, aby zająć czytniki naszych konsol to Call of Duty 4: Modern Warfare 2. Tytuł ten zdobył już ogromną liczbę fanów. Wojny sieciowe są rozgrywane dzień i noc, ten szał porównać można do tytułu z przeszłości, do Quake. Nowa produkcja zapowiada się obiecująco, nowe kampanie, poprawiona grafika i kilka innowacji. Miejmy nadzieję, że nowy CoD nas nie zawiedzie i przyniesie ze sobą wiele miesięcy znakomitej rozgrywki.

Konsolowcy już zacierające swoje rączki bo nie mogą się doczekać tych rewelacyjnych gier jakie zagoszczą w czytnikach konsol. Miejmy nadzieję, że nie skończy się na obiecywaniu i przez jesień będzie rzeczywiście w co pogrywać. By emocje były jeszcze uhf rfid większe, zaaranżujmy sobie kącik gracza. Najlepiej podłączyć konsolę do dużej plazmy, a a następnie powiesić ją za pomocą uchwytów lub półki do RTV na ścianie (zobacz więcej tu: I co istotne, dołączmy do zestawu solidne głośniki. I zatroszczmy się, by nikt nam nie przeszkadzał w czasie grania.

Ale nie tylko wielbiciele konsol mogą być uszczęśliwieni. Dziś na rynku coraz więcej jest tytułów gier na PC. Gry, w które niektórzy nie wyobrażają sobie, by grać na innym urządzeniu niż konsola, doskonale sprawdzą się na normalnych komputerach. To świetna alternatywa dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na posiadanie konsoli lub z jakiś przyczyn nie przepadają na niej grać. Warunkiem jednak jest porządny sprzęt. Komputer stacjonarny (przykłady dla mieszkających w Łodzi: Komputery stacjonarne Łódź na Ceneo) lub notebook musi być naprawdę wydajny, a karta graficzna zaawansowana.