Smarftony i tablety czyli jak wygląda obecnie rynek rozrywki mobilnej w kraju i na świecie.

10 lip
Od paru lat na rynku rozrywki mobilnej zaczęły panować sprzęty z ekranami dotykowymi, to znaczy smartfony i tablety. Mimo że posiadają one zbliżone funkcje i sposób działania, to jednak będzie je odróżniać parę ważnych szczegółów. Przede wszystkim przy pomocy smartfonów da się dzwonić, tablety takiej funkcjonalności nie mają, choć pewna ich część pozwala na włożenie karty SIM do korzystania z sieci internetowej.

praca z tabletem

Autor: Pic Basement
Źródło: http://www.flickr.com
Następną istotną różnicą są wymiary urządzeń, telefony komórkowe kończą się na przekątnej niewiele ponad pięć cali, a ich większym rodzeństwem są właśnie tablety (przykładowe tu: PC). Przeciętny tablet pc ma od siedmiu do dziecięciu cali, najczęściej sprzedawane są właśnie podane wyżej rozmiary, chociaż coraz większa liczba wytwórców eksperymentuje z innymi wielkościami.

Kiedy poszukujesz pewne dane, zobacz i sprawdź naszą informację – tu znajdują się tylko atrakcyjne oferty. Upewnij się, nie rozczarujesz się.

Cechą charakterystyczną wszystkich smartfonów oraz tabletów jest ekran dotykowy, więc do swojej pracy nie będą potrzebować klawiatury. Rzecz jasna dla wygody użytkowania nie ma żadnego problemu aby ją podpiąć, niektóre tablety przykładowo takie jak wybrane modele firmy Overmax posiadają już klawiaturę w oferowanym w zestawie.

używanie urządzeń mobilnych

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com

Jak większość elektronicznych sprzętów również tablety do swojej pracy wymagają systemu operacyjnego. W chwili obecnej liczą się tak naprawdę trzy z nich, dwa wyszły na czele a trzeci chciałby je dogonić. W USA ogromną popularnością cieszą się urządzenia firmy Apple, wyposażono je w autorski system tej firmy. Z kolei pozostała część producentów stosuje przeważnie system Android, co najwyżej ze swoimi dodatkami albo modyfikacjami. Używają go zarówno znani producenci tych urządzeń jak również niewielkie firemki chcące zaistnieć na rynku – i tak na przykład pierwszy wzięty do ręki tablet sony, asus czy lenovo z pewnością będzie działał na androidzie.

Dogonić czołówkę próbuje Microsoft oferując swój system w wersji mobilnej. Dużą zaletą takich rozwiązań jest fakt, że tablet z windows 8 pozwoli na wykonanie większości rzeczy, które się robi na normalnych komputerach, jednak użytkownicy niezbyt chętnie kupują urządzenia z windowsem. Sprawdź to: tablet od firmy Sony.