Czym są filtry HEPA, z jakiego materiału są one zrobione i gdzie mają one swe wykorzystanie?

7 sie
Każdy pragnie, aby jego dom był czysty i pachnący czystością. W marketach chemicznych czy z AGD posiadamy do rozporządzania różne preparaty do mycia poszczególnych pomieszczeń w domu.

wyszukiwarka

Autor: Trust
Źródło: Trust
Są również odkurzacze, które odprowadzają zdmuchiwane powietrze poza obszar sprzątanego budynku.
Wszakże można by zrobić coś jeszcze, co posiada przeogromne znaczenie dla np. alergików. Można założyć w swoim lokalu tak zwane filtry HEPA, czyli jedne z najbardziej niezawodnych filtrów, jakie kiedykolwiek stworzył osobnik. A należy powiedzieć, że filtry HEPA stworzył nie byle kto, czyli NASA. Wszakże po kolei: filtry HEPA są w stanie wstrzymać nawet do 99,97% zanieczyszczeń, wliczając w to kurz, komórki drobnoustrojów, pierwotniaków, grzybów i wręcz wirusy. A wydawać by się mogło, że chodzi wyłącznie o zwykłe szkło.

Ekscytuje Cię prezentowany tu materiał? Jeżeli tak, warto zobaczyć również (http://tvk.pl/internet/) inne wartościowe artykuły, gdyż one także są godne uwagi!

Tak, szkło, ponieważ filtry HEPA są wykonane ze spiekanego szkła i ma pory rozpiętości 0,3µm, dzięki którym prawdopodobne jest filtrowanie otoczenia. Budowa (materiały kompozytowe o osnowie metalowej) tego typu przedmiotów jak filtry HEPA sprowadza się do 3 powłok, w niniejszym jedna powłoka posiada za obowiązek pochłaniać zapachy. Warstwy są ze sobą połączone przy pomocy sztucznych żywic.

dom - fotos

Autor: richardhe51067
Źródło: http://www.flickr.com
filtry hepa

Autor: tagcoor 5_3
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie dokładnie filtry HEPA znajdują swe zastosowanie? Otóż filtry HEPA stosuje się przykładowo w odkurzaczach czy też w układach klimy.

Z baczności na to, iż filtry HEPA można instalować również w odkurzaczach workowych, jak i bezworkowych, to ich wykorzystanie w większości przypadków nie stawia nas przed koniecznością zakupu nowego odkurzacza. Przeto też nie winniśmy na filtrach oszczędzać wręcz, jeśli alergikami nie jesteśmy.