Niezbędne ABC. Serwis urządzeń komputerowych i urządzeń elektronicznych w naszej firmie

3 wrz
To nieistotne, czy mamy pokaźne przedsiębiorstwo, czy też małą firmę, jeżeli nie należymy do grona uprawnionych do skorzystania ze zwolnienia z konieczności stosowania kasy (w zależności od wypracowanego obrotu), powinniśmy prowadzić ewidencję sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Kasa, jako dodatkowy, bardzo ważny element wyposażenia przedsiębiorstwa, musi być fiskalizowana regularnie.

serwis komputerowy

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Obligatoryjny przegląd kasy fiskalnej musi być przeprowadzony najpóźniej 2 lata od poprzednio wykonanego przeglądu (lub fiskalizacji kasy fiskalnej). Lecz są firmy serwisujące, jakie oferują opcję przeprowadzania serwisu co rok i wychodzi na to, że jest to opcja korzystniejsza finansowo niż przegląd dwuletni. Należy pilnować terminu przeglądu, bowiem jego brak traktowany jest jako nieprawidłowe prowadzenie księgi kasy co może wiązać się z nałożeniem kary grzywny za uchybienie skarbowe. Ponieważ nie jest to rzecz, o której myśli się codziennie, świetnym pomysłem jest umieszczenie na kasie karteczki z dokładną datą kolejnego serwisu. Co więcej, większość kas fiskalnych sygnalizuje obowiązkowy przegląd z automatu. Czasem również osoba serwisująca przekazuje informację dzwoniąc, przez SMS lub mailowo właściciela kasy, iż kasa fiskalna powinna zostać poddana przeglądowi.

Jeśli stworzony tu tekst zajął Cię i masz ochotę na więcej, to zapewne spodoba Ci się link do www (http://www.manima.pl/pl/products/rowery-i-pojazdy/jezdziki/autko-jezdzik-dla-dziecka-samochod-pchacz-czerwony-ecotoys-67), gdzie wyszukasz więcej treści.

Jeżeli mamy na wyposażeniu również drukarkę fiskalną, którą należy przejrzeć, przydatny jest serwis komputerowy. Osoby serwisujące najczęściej przeglądają drobne usterki na poczekaniu, ale jeżeli trzeba będzie zabrać sprzęt na dłużej, jest szansa, iż serwis komputerowy będzie mógł wypożyczyć nam na jakiś czas urządzenie zastępcze. Oczywiście, wiele zależy od tego, jak bardzo potrzebujemy konkretnej maszyny.

Może Cię zainteresować: http://www.strefakas.pl/

kasa fiskalna
Jeżeli mamy na wyposażeniu dużą ilość elektroniki, dobrze jest pomyśleć o jednym serwisancie, który będzie w stanie sprawdzić je wszystkie naraz – kasę fiskalną, drukarkę fiskalną, maszynę wielofunkcyjną albo komputer. Tym sposobem zaoszczędzimy czas i powierzymy nasze sprzęty jednej osobie, jaka zarezerwuje dla naszej firmy dzień lub 2.