Wybieramy sprzęt do gier – na co uważać? Sprawdź opinie

12 paź
Wprawiony gracz oczekuje od sprzętu znacznie więcej niż zwykły użytkownik. Zarówno stacjonarny komputer, jak i laptop, mają swoje plusy i wady, stąd też przed dokonaniem decyzji, warto się z nimi zapoznać.

Komputer stacjonarny do gier czy laptop, powinny mieć dobre parametry, ażeby mogły obsłużyć wymagającą grafikę oraz inne wymagania, jakie stawiają przed nimi współczesne gry komputerowe. Wybór, szczególnie dla osób, które rozpoczynają swą przygodę z tym tematem, nie jest bezproblemowy. Faktem jest, że laptop o tak dobrych parametrach, przystosowanych do grania, będzie zdecydowanie większym wydatkiem, niż komputer stacjonarny tej samej klasy. Zdecydowanym plusem laptopa jest z kolei możliwość podróży z nim. Ale i tu nie należy zapominać, że laptopy przeznaczone o gier są dość spore. Jeśli więc nie zakładamy, że sprzęt będzie z nami podróżował, lepiej postawić na komputer stacjonarny.

komputery

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

Komputer stacjonarny do gier nie jest stosunkowo drogi, a jego zaletami jest możliwość rozbudowy jego podzespołów. Sprawdź to tu odwiedź stronę.

Czy omawiana notatka namówiła Cię do znalezienia podobnych? Jeśli tak, to kliknij ten link i oprócz tego przeczytaj również wypowiedzi na nasz temat (http://www.sklep.doko.pl/pl/p/Inwerter-trojfazowy-6000-TL3-S-GROWATT/31791).

W razie zmiany parametrów bądź zdecydowania się na zwiększenie jego wydajności, można łatwo tworzyć nieco bardziej zaawansowany sprzęt, zwiększać jego możliwości oraz rozbudowywać komputer. Minusem komputera stacjonarnego jest na pewno brak mobilności oraz zajmowanie przez niego sporej powierzchni w mieszkaniu. Jeżeli do komputera dodamy jeszcze kilka ekranów i dodatkowe sprzęty, może się okazać, że jeden pokój trzeba będzie praktycznie przeznaczyć na sprzęt.

Laptop zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i można go przenosić, jednak w odniesieniu do stacjonarnego sprzętu, nie posiada już tak dużych zmiany parametrów, charakteryzuje się niższą wydajnością i niestety wyższą ceną. Przy postawieniu na komputer stacjonarny dla gracza jak np. ten , możemy kupić w sklepie złożony zestaw. Istnieje także możliwość skompletowania sprzętu, biorąc pod uwagę wszelkie potrzeby, z odpowiednio dobranymi podzespołami i akcesoriami. Jeżeli zdecydujemy się na zakup laptopa, szczególną uwagę należ zwrócić na: kartę graficzną, procesor, głośniki, pamięć RAM
(pamięć o dostępie swobodnym) oraz matrycę.

Istotny jest też wybór między platformą Intel i AMD (zwaną też platformą „Puma”). Każdy z nich przeznaczony jest do troszkę innych zadań. Kolejnym znaczącym parametrem jest możliwość połączenia kart graficznych w systemie SLI (Scan Line Interleave) bądź Crossfire (dla platformy Spider).logintrade.pl/ (zobacz strona firmy logintrade.pl)Osoby grające w komputerowe gry i mające doświadczenie w tym temacie, nie powinny tu dużych problemów.