Czym jest centralny odkurzacz i jaki najkorzystniej wybrać model? O czym należy pamiętać przed jego kupnem?

1 lis
Naprawdę duże powierzchnie wymagają większego nakładu pracy podczas sprzątania. Żeby robić to bardziej efektywnie, powinniśmy zainwestować w centralny odkurzacz.

profesjonalny odkurzacz

Autor: Martin Abegglen
Źródło: http://www.flickr.com
Taki odkurzacz to dość skomplikowana instalacja, składa się z wielkiej ilości komponentów. Mamy więc jednostkę centralną, zadaniem jej jest wytworzenie podciśnienia w instalacji. Są rury PCV, jakie są rozprowadzane w całym domu, pojawiają się w kanałach wentylacyjnych, ścianach i podłodze. Kolejnym elementem są gniazda ssące. Zamontowuje się je na końcu rur w różnorodnych miejscach w domu, zwłaszcza tam, gdzie jest obowiązek podłączenia węża ssącego oraz odkurzenia powierzchni.

Mamy węża ssącego, który jest dłuższy niż w klasycznych odkurzaczach, ma aż siedem-dziewięć metrów. Na końcu trzeba wspomnieć o dodatkach, na przykład o automatycznej szufelce z otworem, która będzie odprowadzać kurz. Jeżeli chodzi o koszt tego rodzaju odkurzacza to z pewnością należy przygotować się na dość duży wydatek. Odkurzacz do średnich gabarytów domu to cena minimum 1500 złotych, ale już bardziej profesjonalne kosztują 6-7 tysięcy złotych. Jak bierzemy pod uwagę fakt, że odkurzacze centralne montuje się bardzo często już na etapie budowy domy (cennik odkurzaczy centralnych), to taki dodatkowy koszt nie jest już jakiś znaczący, szczególnie jak rozważy się plusy, jakie przyniesie montaż takiego urządzenia. Odkurzacz centralny to same zalety, umożliwia on odprowadzanie kurzu i zanieczyszczeń na zewnątrz budynku, funkcjonuje prawie bezgłośnie. Jak chcemy dobrać właściwy odkurzacz, to zwracajmy uwagę na maksymalną powierzchnię, jaką może wysprzątać dany model.

Zwracajmy też uwagę na ilość gniazd ssących a także na moc ssącą oraz wydajność. Najbardziej profesjonalne centralne odkurzacze nie powinny być bardzo drogie, starczy tak naprawdę, ażeby mogły sprawdzić się we wnętrzu, jakie mają sprzątać – .

Ten aktualny artykuł (https://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-bars.html) zainteresował Cię tak bardzo, że masz ochotę na następne? Szalenie nas to cieszy. Zatem zaloguj się w podany link.

Z pewnością najlepiej wybrać model z ekranem LCD lub regulacją w wężu ssącym. Bardzo pomocną, ale i problematyczną funkcją jest sprzątanie ma mokro. Jeśli bowiem odkurzacz nie jest podłączony do klimatyzacji, trzeba usuwać zanieczyszczenia samemu. Jeżeli będziemy mieć to na uwadze, to można być pewnym, że centralny odkurzacz będzie dla nas bardzo przydatny.