Drony zdobywają świat i serca wszystkich sympatyków nowoczesnych technologii.

16 sty
światem mediów i nowatorskich technologii zawładnęła jedna rzecz|Od kilkunastu miesięcy światem mediów i technologii technologii niepodzielnie włada jedno słowo.

Mamy tu oczywiście na myśli drony, czyli o bezzałogowych aparatach latających, które mogą być używane do celów militarnych albo cywilnych. Dzisiaj drony są jednym z najpopularniejszych gadżetów technologicznych i doskonałym pomysłem na trafiony prezent dla młodszych i starszych sympatyków techniki i wynalazków.
W sklepach dostępnych jest kilkanaście modeli dronów przeznaczonych do użytku cywilnego, warto więc przed zakupem zapoznać się z ich plusami i minusami. Jednym z chętnie kupowanych modeli jest z pewnością dron Inspire 1 (na tej stronie bez problemu uzyskasz podpowiedź). Jego popularność niejest kwestią przypadku. Urządzenie to wyposażone zostało w doskonałą kamerę, która pozwala na wykonywanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Do innych plusów tego bezzagłogowca zalicza się m.in. GPS, automatyczne startowanie i lądowanie, funkcja stabilizacji lotu, podwozie chowające się po starcie oraz opcja obracania kamery (all-secure.pl – telewizja przemysłowa gdańsk) o 360 stopni. Pomimo wysokiej ceny dron ten znalazł wielu zadowolonych użytkowników i całą masę fanów.
konsole

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Innym modelem, który zaskarbił sobie przychylność ludzi na całym świecie jest dron GoPro Karma Jest to pierwszy bezzałogowiec tego amerykańskiego producenta, który już od wielu lat towarzyszy miłośnikom sportów ekstremalnych w nagrywaniu ich zmagań. Zestaw GoPro Karma składa się z drona Karma, kamery GoPro, kontrolera z ekranem LCD, gimbala i poręcznego etui. Ogromną zaletą produktu marki GoPro jest bezsprzecznie jego mobilność.

GoPro od lat tworzy produkty dla osób lubujących się w sportach ekstremalnych i wyjazdach w najdziksze miejsca świata. Nic więc dziwnego, że projektując swoje artykuły, kładzie nacisk na łatwość transportu i funkcjonalność.