Najlepsze elementy zamienne do drukarek

4 mar
Jeśli używamy drukarki czy kserokopiarki musimy dowiedzieć się jak w najefektywniejszy sposób ją eksploatować, jaka firma gwarantuje nam serwis w przypadku kłopotów i jakie ewentualnie części czy wymienne elementy musimy posiadać, lub raz na jakiś czas kupować. W zasadzie mówimy tutaj o tuszach i tonerach, gdyż to części, które okresowo nabywamy i wymieniamy.

Epson Stylus SX130

Autor: Epson
Źródło: Epson
Na początek wyszukajmy sobie sprawdzonego dystrybutora. Najlepiej od razu przy kupowaniu sprzętu dowiedzmy się czy sprzedający ma możliwość także dostarczania tonerów. Zwykle właśnie tak bywa. Oczywiście istotne jest by były to elementy wysokiej jakości. Część ludzi boi się zamawiać inne tusze niż te dystrybuowane przez producenta drukarki, której używają, a to zupełnie niepotrzebne. Tusze zamienniki zazwyczaj są w takim samym stopniu dobre, a naturalnie kosztują mniej. Jeśli tylko zamawiamy je z solidnego źródła i użytkujemy zgodnie z przeznaczeniem na pewno nic się nie stanie. Tanie tusze wcale nie muszą być złej jakości.

drukarka

Autor: Epson
Źródło: Epson

Najważniejsze jest, aby tusze do drukarek spełniały swą rolę i były dopasowane do używanego przez nas sprzętu. Możemy zamawiać je w sieci, możemy przez telefon, możemy jeździć bezpośrednio do dystrybutora. Wszystko zależy od tego co ustalimy ze sprzedającym. Nie ma naturalnie większego sensu kupowanie wielu tonerów czy tuszy na zapas. Nie jest dla nich dobre zaleganie na półce. Upewnijmy się także, że sprzedawca, od którego zamawiamy tusze również nie sprzedaje jakichś zalegających od miesięcy na półce. To bardzo ważne. Tak samo gdy idzie o tonery do drukarek. Właściwie nie istnieje coś takiego jak „termin przydatności do użycia” dla tonera, producenci mają możliwość wpisać jedynie graniczną datę gwarancji na tusz, ale naturalnie lepiej nie stosować tych, które przeleżały kilka lat. Zakup nowego tonera jest o wiele bardziej opłacalny niż zmiana drukarki na nową, kiedy aktualna zostanie zniszczona przez stary lub niewłaściwy tusz czy toner.

Drukarki i kopiarki to sprzęty niezwykle intensywnie eksploatowane we wszystkich firmach. Zadbajmy o nie odpowiednio, zmieniajmy części gdy jest to polecane, kupujmy dobre tusze i tonery, a wówczas zyskamy gwarancję, że maszyna będzie służyć nam bardzo długo bez awarii.