Jakie gry komputerowe związane z historią będą najodpowiedniejsze?

13 maj
Mówi się, że współcześnie gry komputerowe są tak popularne, że wywierają wpływ na całe pokolenia. Trwają cały czas dyskusje o tym, czy spędzanie czasu w ten sposób jest szkodliwe i czy może przynieść jakieś korzyści. Nagminnie podejmuje się temat zbyt długiego i nagminnego grania przez najmłodszych i młodzież i następstw z tego wynikających. Poza negatywnymi skutkami pojawia się jednak całkiem dużo korzystnych, które występują zależnie od rodzaju gier, który się wybiera.

gra komputerowa

Autor: Saiko Weiss
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji wielu gier na przykład ćwiczony jest refleks i poprawia koncentracja. Z kolei dość specyficznym rodzajem gier są takie, które w swoim scenariuszu nawiązują do historii. Tego rodzaju gry starożytność czy inne okresy historyczne przyjmują za tło rozgrywających się wydarzeń.http://maleskrzaty.pl/ (www.maleskrzaty.pl)Rzecz jasna pod tym względem istotne jest, by wiernie oddana była prawda historyczna, przynajmniej do pewnego poziomu. Jeżeli ten warunek jest spełniony, gra ma charakter edukacyjny i może dać korzyści.

Gry przeglądarkowe

W ostatnim czasie zwiększyła się popularność tak zwanych gier przeglądarkowych. Jak sama nazwa podpowiada, są to takie gry, które wymagają najczęściej jedynie łącza z siecią i posiadania przeglądarki internetowej. Powszechność ta bierze się w pierwszej kolejności stąd, że gry tego rodzaju zwykle są bezpłatne. Aspekt ten w sytuacji wygórowanych cen gier standardowych ma ogromne znaczenie, szczególnie dla młodych graczy, którzy nie posiadają własnych oszczędności. Do gier tego rodzaju również należą takie, których fabuła ma miejsce wiele wieków temu. Przykładem jest taka gra jak Goblin Keeper.

Liczy się w pierwszej kolejności taktyka

gra na komputerze

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo gier, niezależnie od tego czy są to tytuły umiejscowione w historii, czy gry całkowicie fantastyczne, swoje reguły opierają w pierwszej kolejności na logice i taktyce. Ich powtarzającym się elementem jest przykładowo tworzenie armii czy konstruowanie miast, co wymaga rozsądnego gospodarowania środkami. Przykładem takiej gry jest Ikariam (zobacz więcej), akcja rozgrywa się w starożytnym Rzymie. Gracz ma tu za zadanie wybudować i utrzymać starożytne miasto. Popularność gier tego typu stale rośnie.