Co muszą mieć chłodziarki, żeby można było w nich przechowywać przykładowo dynamit?

26 maj
Większość osób kupuje chłodziarki czy zamrażarki dlatego, aby móc w nich trzymać przeróżne składniki związane z żywnością. Istnieją jednak także tego typu przyrządy, w jakich naukowcy przechowują znacznie ciekawsze rzeczy.
Przykładowo lodówka laboratoryjna czy też szafa chłodnicza umożliwiają bezpieczne magazynowanie produktów wrażliwych na temperaturę, materiałów wybuchowych (lodówki laboratoryjne z ATEX) oraz łatwopalnych.

lodówka laboratoryjna

Autor: Alterna
Mogą być one zaopatrzone w liczne funkcje zezwalające na optymalne przechowywanie delikatnych próbek, substancji chemicznych i surowców naukowych. Precyzyjny moduł elektroniczny ułatwia wyjątkowo dokładną regulację temperatury, a w połączeniu ze skuteczną izolacją oraz dynamicznym systemem ochładzania, gwarantuje optymalne warunki przechowywania. W ofercie sklepów, jakie działają w handlu takimi sprzętami, obecne są lodówki laboratoryjne i szafki chłodnicze (CiK – chłodnie warszawa) o drzwiczkach pełnych albo szklanych.
Komora w tego typu chłodziarkach laboratoryjnych mogłaby być wyprodukowana z aluminium oraz ze stali nie rdzewiejącej zgodnej z DIN 14301. W zależności od wersji, surowcem wykorzystywanym do wyprodukowania obudowy może być nie podlegająca rdzewieniu stal szlifowana bądź blacha malowana proszkowo.

W internecie znajduje się wiele bardzo ciekawych artykułów – jeśli masz ochotę poznać jeszcze jeden – sprawdź na witrynie (http://www.drlaptop.pl/bezpieczenstwo-firmowej-poczty/) a nie będziesz żałować!

Rozmiar tego typu urządzenia jest zależna od danej wersji, zasadniczo mogą one przypominać lodówki do zastosowań domowych, jednak mogą być np. szersze.

Co poniektóre wersje mogą być zaopatrzone w mikroprocesorowy sterownik ciepłoty PID z kolorowym, dużym (5,7”) panelem dotykowym oraz intuicyjne i miłe dla użytkownika rozwiązanie programistyczne. Zaletą tego typu sprzętów jest możliwość podłączenia do sieci Ethernet (umożliwia połączenie wielu sprzętów i zarządzanie nimi z dowolnego komputera).