Telefony dla seniorów – z całą pewnością świetny pomysł na podarek dla Twojego dziadka bądź babci

26 maj
Prezes wielkiej korporacji, nastolatek rozmawiający z kolegami pod ławką, kiedy nikt nie widzi, żak przemierzający uczelniane korytarze, babcia dziergająca na drutach czapkę dla ukochanego wnuczka – na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego.

A jednak, pozory lubią mylić. Wszyscy „przedstawiciele” wspomnianych grup społecznych czerpią pełnymi garściami z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą rozwój nowych technologii, a dokładniej mówiąc komórek.
Harman Kardon® BDS 7773W

Autor: Harman Kardon
Źródło: Harman Kardon
Telefony dla seniorów oczywiście znacznie różnią się od tych, którymi posługują się młodzi ludzie. Na ogół posiadają bowiem spory monochromatyczny, kontrastowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, duże przyciski, mocne głośniki i prosty interfejs. Służą przede wszystkim do rozmów z bliskimi. Rodzi się zatem pytanie: jakie cechy znamionują komórki przeznaczone dla „młodszej” grupy klientów. Telefon powinien bez problemu mieścić się w dłoni. Im mniejszy, tym lepszy.

Pasjonuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury innego tego rodzaju artykułu – on także jest warty uwagi.

Równie duże znaczenie ma efektowność oraz oryginalność. Przydadzą się też funkcje dodatkowe: aparat, kalendarz, dyktafon, odtwarzacz MP3, dostęp do sieci i szereg innych „bajerów”. Nie zapominajmy, że dla nastolatka bądź czynnych zawodowo dorosłych smartfon stanowi nie tylko narzędzie porozumiewania się, ale także rozrywki i pracy.

Należy podkreślić, że aktualnie na popularności zyskują telefony komórkowe dual sim.