Każda, nawet największa całość rozpoczyna się od szeregu podzespołów. Warto o tym pamiętać, bo każdy element jest niezwykle ważny

4 wrz
Każda nawet najbardziej kompletna i całościowa rzecz, nie mogłaby działać dobrze pozbawiona odpowiednich podzespołów. To raczej oczywistość, z której jednak niewiele osób sobie zdaje sprawę. Widzi się całość, a nie poszczególne elementy. Jednak bez tych „drobnostek” samochód, czy pralka by nie istniała nie budowałoby tez domów. Całość to suma mniejszych całości, to samo można powiedzieć na temat naszego życia, jak i o naszym ciele. To że charakteryzujemy daną osobę charakterologiczne to dzięki temu, że jesteśmy w stanie widzieć w niej więcej cech.

elektronika

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre te cechy ze sobą sprzeczają się, są pozytywne i negatywne, ale to jest logiczne, byśmy mogli powiedzieć o człowieku, jako o całości. Nawet, jak staramy się o pracę, to może w CV nie umieszczamy swoich słabych stron, ale w czasie rozmowy kwalifikacyjnej może takie pytanie padnie. Warto się do tego przygotować, bo szukanie wad na poczekaniu może sprawić kłopoty.

Naprawdę, nie lubimy dostrzegać u siebie wad, bo mogą nas one przekreślić w oczach innych, a co więcej, nie lubimy sobie psuć humorów. My, jako ludzie jesteśmy bardziej skomplikowani, więc podobnie skomplikowane będą nasze cechy, nasza różnorodność. Z rzeczami jest prościej, gdyż nie mówimy tu o emocjach i uczuciach, jak w przypadku ludzi czy zwierząt.

Zainteresował Cię taki artykuł? Jeśli tak, to śmiało kliknij także ten odnośnik. Inne tego typu treści znajdziesz również tutaj lokalizator gps jaki wybrać.

Wiadomo, że można powiedzieć, że przywiązaliśmy się do jakiejś rzeczy, jak do drugiej osoby, bardziej to jednak będzie definiowało nas niż konkretny przedmiot. A rzeczy i ich części składowe to zupełnie inna sprawa. Programatory, części zamienne, akcesoria, elementy zapasowe, to tylko część przykładów, jak może zdefiniować właśnie to, o czym

elektronika

Autor: Dave Ruske
Źródło: http://www.flickr.com

mówimy –

Są to niezbędne elementy, by mogła powstac większa całość, tak więc bardzo ważne jest, by zawsze istniały i zawsze był do nich dostęp. Co więcej, przez to, że wiele jest różnych części do wyboru, tak wielka jest ich różnorodność istotne jest też, aby umieć dobrać odpowiednie składowe do dużego projektu. To podobnie jak z przepisem, trzeba odpowiednio dobrać składniki, aby pasowało, aby powstało coś smacznego. Jeśli dobierzemy złe składowe to efekt na pewno nas nie zadowoli.