Zastanawiałeś się kiedyś, w czym powinno się pić różne alkohole? Jeżeli nie, to sprawdź, czy to odpowiednio robisz

3 wrz
Wbrew różnym opiniom, to z jakich naczyń pijemy jest dosyć istotne. Niektórzy wiedzą, iż kawa pita ze szklanki i ta pita z najprawdziwszej, cienkiej porcelany ma smak zupełnie inny. Podobnie jest z kieliszkami. Alkohol najlepiej smakuje w szkle naprawdę cienkim, jasnym – niebarwionym, najlepiej bez dodatkowych ozdób.

ciemne piwo w kuflu

Autor: Jason Rosenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, iż są takiego rodzaju alkohole, które najbardziej smakują z jednego szkła. Tak jest z pewnością z piwem, gdyż kufle do piwa to powszechne i szanowane naczynie, ażeby smakować złoty trunek. Jednocześnie z innymi alkoholami jest odmiennie, różnorodne szklanki do drinków, kieliszki, pasują do innych napojów wyskokowych.

Przekonaj się, w jakich naczyniach pić określone alkohole. Do wódki najlepiej używać kieliszki o pojemności 30-60 mililitrów, na nóżce lub bez niej. Szkło powinniśmy napełnić prawie do końca, tak aby do brzegu (do rąbka) zostało 3-5 mm. Wódki czyste podajemy w kieliszkach bez nóżki, natomiast w kieliszkach z nóżką – najlepiej czyste, gatunkowe i smakowe. Co więcej, wódkę należy podawać zmrożoną. Jeżeli nie chcemy trzymać butelki w zamrażarce, możemy na kilka minut przed podaniem alkoholu włożyć do niej kieliszki. Ciekawe propozycje odnajdziesz tu: kliknij.

Do win musujących i szampana trzeba użyć tak zwanego fletu, czyli smukłego kieliszka, jaki zwęża się ku górze. Trzymamy go za nóżkę tak, żeby ręką nie rozgrzać alkoholu. Pojemność szkła to 150-180 ml.. Trunek nalewamy do 3/4 wysokości szkła. Do win czerwonych niezbędne są nam duże kieliszki o rozmiarze 150-250 mililitrów z krótką nóżką. Czasza kieliszka powinna troszkę zwężać się ku górze. Alkohol należy nalać do 3/4 wysokości.

Aby zasięgnąć większą ilość informacji na przedstawiany tutaj temat, polecam inne ciekawe portale.

Do win białych zastosować należy takie same kieliszki, jak do czerwonych, ale mniejszych rozmiarów. Czasza posiada objętość około100 ml. Napełnić trzeba nie większą ilość niż do połowy. Do Martini stosuje się charakterystyczne kieliszki, jakich czasza zdecydowanie rozszerza się ku gorze. Więcej o temacie tutaj: do drinków.

kieliszki

Autor: Rosendahl
Źródło: www.smakprostoty.pl

A jak z pozostałymi napojami wyskokowymi? Do koniaków oraz brendy stosujemy kieliszki, które posiadają pękatą czaszę o wielkości 230 mililitrów Do kieliszka powinniśmy wlać tylko 20-40 ml., zaś do whisky najbardziej odpowiednie są szklanki o grubym dnie i objętości 150 -220 ml. Do short drinków należy zastosować kieliszki o krótkiej nóżce (albo bez niej) o pojemności 150 ml.. Napełnione powinny być tak, aby do krawędzi kieliszka nie było więcej niż 5 ml.