Jaką długość powinna mieć dobra antena CB i w jaki sposób ją najwłaściwiej przymocować?

10 mar
W czasie dalszych podróży samochodem, można napotkać różnego rodzaju kłopoty na trasie. Kontrole prędkości, roboty drogowe czy też wypadki, to tylko najpopularniejsze z nich.

Z punktu widzenia kierującego, prawidłowo byłoby, gdyby posiadał on stosownie wcześniej odpowiednią informację o różnych utrudnieniach.
radiokomunikacja

Autor: weegeebored
samochody

Autor: Taner Lantow
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to na szczęście możliwe dzięki urządzeniu pod nazwą CB radio. Niestety wybranie właściwego Urządzenia nie jest prosty. Problem tkwi w tym, że dużo samochodów emituje różnorodnego rodzaju zakłócenia, zatem teoretycznie możliwe jest, że konkretne radio (kliknij tutaj pozwolenie radiowe avanti) w jednym pojeździe będzie działać znakomicie, jednak w drugim może okazać się powodem dużych nerwów. Prawda jest taka, że wysoka cena urządzenia w żadnym przypadku nie musi zapewniać większej jakości sygnału. Tak zresztą jak bardzo długa antena. W większej części wypadków wystarczyłoby taka, która posiada ok. 1 metra długości. W przypadku dłuższych anten, mogłyby się pojawić problemy z czystością sygnału przy większych prędkościach. Stanowczo doskonałą formą montażu jest zrobienie w dachu specjalnego otworu, jednak nie wszyscy kierujący decydują się na taki krok. O wiele częściej kupują anteny o podstawie magnesowej.
Jednak radiokomunikacja oznacza w praktyce o wiele więcej. Dla przykładu do używania różnych urządzeń wymagana jest szczególna licencja. Zaliczają się do nich typowe radiostacje, które umożliwiają komunikację na niezwykle duże dystanse. Jeszcze odmienne sprzęty to te, z jakich korzystają wyłącznie różnorodnego typu służby mundurowe, czyli policja, straż pożarna czy pogotowie.

Istnieje poza tym radiokomunikacja morska oraz taka, która jest wykorzystywana w celach ratowniczych. Tego typu transmisja musi działać idealnie niezależnie od warunków meteorologicznych.