Przydatne akcesoria sprawdzające się w czasie uprawiania ekstremalnych sportów czyli kamerki GoPro.

28 kwi
Gdy kilkanaście lat temu jeden z zagorzałych snowboardzistów zaczął zakładać na rękę aparat fotograficzny, żeby zrobić nietypowe ujęcia w czasie jazdy, nawet nie mógł przypuszczać, że będzie to początkiem światowego koncernu. Przez te kilkanaście lat aparat przeobraził się w bardzo nowoczesną kamerę, z kilku zatrudnionych osób zrobiło się parę tysięcy, a ilość użytkowników tego sprzętu jest rzeczywiście ogromna.

obraz z kamery go pro

Autor: cédric
Źródło: http://www.flickr.com

Zresztą trudno być przy tym zdziwionym, bo to przecież kamery GoPro wytyczają szlaki i są uważane przez wielu za najlepsze na świecie. Konkurencja wprawdzie usiłuje coś zdziałać, lecz na razie większość klientów poszukujących takiego gadżetu sięga właśnie po wyroby tej firmy. Dzięki legendarnej wprost solidności, odporności na różne czynniki atmosferyczne i świetnemu obrazowi nadają się wszędzie tam, gdzie jest potrzeba nagrania czegoś niezwykłego. Bardzo chętnie wykorzystują je zapaleni sportowcy, nagrywający swoje wyczyny, ale również często widzi się je na kaskach czy kierownicach najzwyklejszych ludzi którzy uprawiają różne sporty. Przeciętna kamera (rzuć okiem na promocję na: mini kamery bezprzewodowe z czujnikiem ruchu) sportowa firmy GoPro to niewielkie urządzenie w szczelnej, stalowej obudowie. Sprzedawane aktualnie modele potrafią nagrywać w bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu wszystkie firmy z nich wychodzą wyśmienite. Są one odporne na wodę, mróz i piasek, więc bez znaczenia będzie czy założy je narciarz, czy pływający na desce surfer. Lecz trzymanie takiej kamerki w ręce podczas jazdy po stoku byłoby nieco niewygodne, z tego też powodu firma oferuje do niej sporą ilość akcesoriów, przydatnych przy używaniu.

kamerka go pro

Autor: Marcus Ertl
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim w ofercie są przeróżne mocowania, czy to na kask, czy na kierownicę, czy na rękę. Mocowanie należy dobrać zależnie od charakteru uprawianego sportu, ale też osobistych preferencji. W pewnych sytuacjach mogą się przydać także inne akcesoria, przykładowo takie jak gimbal do GoPro, one w jeszcze większym stopniu rozszerzają funkcjonalność tych urządzeń. Tak więc jeżeli ktoś chce zrobić coś szalonego i zechce posiadać po tym pamiątkę, to kamery GoPro bardzo dobrze będą się do tego nadawać.