Serwisy dla moli książkowych

7 lip
W erze internetu rodzi się wiele przeróżnego typu serwisów społecznościowych. Prócz powszechnie znanych, ogólnych serwisów jest również niemało takich, które są dedykowane osobom z konkretnymi zainteresowaniami, dla osób które kochają kucharzyć, dla modelarzy, sportsmenów itd.. W tym tekście chciałabym wam trochę przybliżyć portale tematyczne dla osób kochających czytać.

przeglądanie książki

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
Co nam daje założenie konta w takowym portalu? Jakie to może przynieść zyski? O tym wszystkim poniżej. Przede wszystkim serwisy tego rodzaju zapewniają nam sposobność kontaktu z pozostałymi czytelnikami z całego kraju (a nieraz nie tylko). Można wymieniać się wiadomościami, poglądami, omówieniami a nawet samymi lekturami. Wystarczy dołączyć interesującą nas osobę do kręgu przyjaciół, i już możemy posłać prywatną wiadomość. Mamy też możność obserwacji interesujących nas czytelników. Widzimy wówczas co obecnie czytają bądź którą publikację chcieliby przejrzeć.

Na swoim koncie mamy możliwość tworzyć własne półki, przykładowo z tytułami książek do przeczytania albo już przeczytanych.

Jeśli musisz zbadać omawianą problematykę bardziej, wejdź na ten link, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie (http://www.questfe.pl/efekty/), którą Ci proponujemy.

Przeczytaną lekturę oceniamy odpowiednią ilością gwiazdek (w zależności jak bardzo się nam podobała czy nie spodobała). Warto także dołączyć osobistą opinię na temat przeczytanej lektury widoczną dla wszystkich użytkowników lub też prywatną adnotację.

Już nie będziemy mieć kłopotu wchodząc do księgarni albo czytelni z przypomnieniem sobie co też ostatnio chcieliśmy przeczytać, ponieważ wszystkie tytuły znajdują się na odpowiednich wirtualnych półeczkach. Fajną opcją jest również możność dodawania cytatów, gromadzenia ich na swym koncie a także możność dodawania pojedynczych literatów do kręgu ukochanych. Każda z publikacji ma oficjalną recenzję w serwisie którą możemy sprawdzić nim przespacerujemy się do księgarni albo biblioteki. W portalach tego rodzaju zamieszczanych jest również sporo ciekawych artykułów tematycznych oraz rozmów z autorami. Jeśli natomiast sami jesteśmy początkującymi literatami możemy spróbować swoich sił w całkiem licznych konkursach literackich publikowanych w tego typu miejscach.

Zatem jeżeli jesteś prawdziwym molem książkowym nie czekaj, dołącz do grona czytelników z całego kraju.